baterie Exide equipment gel 12V 80Ah

5 990,00 Kč
S DPH

Osvědčený model kvalitní gelové trakční baterie řady Deep Cycle, které jsou používány v elektrických skútrech firmy MEYRA. S touto silnou baterií s kapacitou 80 Ah se můžete vydat na opravdu dlouhý výlet ! Větší baterie již do skútru nevejde...

Počet
Product available for orders

  • Zásady doručení Zásady doručení

Technologie plného gelu (jedná se o skutečný gel, nikoliv o technologii AGM). Absolutně bezúdržbové provedení, vhodné i pro dlouhé období mimo provoz (nízké samovybíjení). Díky uzavřenému víku spolu s VRLA ventily dochází k vnitřní rekombinaci plynů, žádný nepříjemný zápach ani možnost vylití. Vhodná k instalaci na bok, vysoká odolnost proti vibracím a náklonům. Kompaktní rozměr ušetří až 30% místa při stejné kapacitě.

Parametry

model Exide EQUIPMENT GEL
hmotnost (kg) 26,8
krátký kód ES 900
kapacita (Ah) 80
napětí (V) 12
nádoba L05
délka (mm) 350
šířka (mm) 175
výška (mm) 190
polarita 0-PLUS pól vpravo
typ pólu standardní
záruka 24 měsíců
speciální vlastnosti technologie plného GELU
připraven k použití ANO

Typickým rysem baterií DEEP Cycle jsou silné desky a aktivní materiál s vysokou hustotou. Silné desky umožňují hluboké ukládání rezervní energie uvnitř desky, která se potom uvolňuje během pomalého vybíjení. Aktivní materiál s vysokou hustotou zůstává uvnitř mřížové struktury desek déle, a tak odolává běžnému poklesu během cyklických podmínek. Charakteristické je, že baterie je vybita do maximálního stupně a opět nabita na významnou úroveň. Baterie DEEP Cycle odpovídají aplikacím, které vybíjejí 60 až 70% kapacity baterie.
Aplikace:

    Použití do invalidního vozíku
    Elektrické motorové čluny
    Čistící stroje
    Elektrické paletovací vozíky
    Pohon elektrických hraček a vozítek
    Golfové vozíky

 
Použití baterií DEEP Cycle

Baterie typu Deep Cycle jsou vhodné zejména pro pohony el. motorů, zejména pro invalidní vozíky, el. paletovací vozíky, čistící stroje a jiné aplikace vyžadující cyklický provoz a obnovu z hlubokého vybití. Elektrický invalidní vozík je typická aplikace vyžadující maximální výkon baterie po dostatečně dlouhou dobu, a právě pro tyto skupiny výrobků je kategorie Deep Cycle určena . Přestože je současnosti je vyráběno velmi mnoho typů invalidních vozíků, rozměry baterií jsou standardizovány a je zajištěna odpovídající shoda s většinou světových výrobců. Výhodou je možnost přepravy v letadlech, lodích a jiných dopravních prostředcích.

Baterie běžně používané u dopravních prostředků jsou baterie typu SLI, jejichž elektrody jsou navrženy tak, aby dodaly maximum energie po krátkou dobu. Startování motoru vybíjí SLI baterie jenom ze 3% nebo i méně. Z toho vyplývá, že pokud je SLI baterie použita pro aplikaci s hlubokým cyklem (např. do invalidního vozíku) nebo pro dopravní prostředek s těžkým příslušenstvím, její životnost ze zkracuje v závislosti na tom, jak hluboko a často je vybíjena. Baterie fgFORTE určené pro aplikace s hlubokým vybíjením používají pro výrobu aktivní pasty elektrody rozdílné chemikálie a mírnou kyselinu. Tato chemikálie umožňuje mnohem delší provoz aplikace s hlubokým vybíjením a to pouze s mírným úbytkem a maximálním výstupním výkonem.

Nový produkt

Mohlo by vás také zajímat