repase baterie do elektrokola

7 790,00 Kč
S DPH

Pokud máte již slabou kapacitu baterie a dojezd na jedno nabití je příliš krátký, nabízíme Vám repasi Vaší baterie. Není nutno kupovat kompletní novou baterii! My Vám nabízíme repasi stávající baterie kvalitními značkovými články Samsung, Panasonic se zárukou 2 roky!

Počet
Product available for orders

  • Zásady doručení Zásady doručení
Pokud máte zájem o repasi baterie, můžete ji doručit osobně na naši prodejnu, nebo zaslat na naši adresu.

V tabulce si najdete potřebnou kapacitu. Nejčastěji jsou baterie v elektrokolech vyrobeny v napětí 36V a kapacitou 10 Ah.
Nyní doporučujeme zvýšit kapacitu přinejmenším na 13,2 Ah. Prodloužíte si tím dojezd až na 100 km a samozřejmě tím i životnost baterie. Jelikož se jedná o nové typy článků, které jsou menší než původní, váha baterie zůstane stejná, nebo bude i menší.

Faktory ovlivňující cenu repase baterií:

Vadná BMS (elektronika baterie)     cca. 800-1.200,- Kč

Jiný typ článků než Li-ion nebo Li-Pol (např. olověné, LiFePo4,…)     /     cca. BMS 800-1.200,- Kč + nová nabíječka 1.000,-

DOPRAVA OD NÁS K VÁM JE ZDARMA!!!

Rady jak vybrat správnou kapacitu pro repasi

Začít tím, jakou kapacitu zákazník bude využívat.
Průměrné dojezdy při 36V se pohybují: 10Ah – okolo 50km, 13Ah – okolo 70km, 15Ah, okolo 90km

Vždy dojezd je orientační. Lišit se bude vlivem kondice a hmotnosti jezdce, zvolené připomoci i profilu trati.

        Pokud chcete například jezdit 50 km, ale máte strach, že byste se mohl občas rozjet i více, nebo chce mít jistotu dojezdu tak je vhodné vybírat okolo 13 Ah. Pokud 70km a mít rezervu tak okolo 15 Ah. Atd….

    Vždy se připravte na variantu, že by mohla být špatná BMS. Snažíme se zachovat stávající, ale ne vždy to jde a špatná BMS bývá důvod proč baterie má po 3 letech velmi malý dojezd, nebo nejde nabít.

    Pokud má baterie štítky s popisem, snažte se identifikovat, zda je zmíněn typ použitých článků. Jestliže se jedná o články Li-ion (Lithium iontové) nebo Li-pol (Lithium polymerové) nic se nemusí měnit.

        Pokud se jedná o baterii z článků LiFePo4 posílejte s baterií i nabíječku. Některé nabíječky se dají přenastavit, aby nabíjely na potřebné napětí pro Li-ion. Za tento pokus můžete ušetřit 1.000,-. Pokud se nabíječka nepřenastaví (vymění) a vy byste ji dále používal, zničil byste nové články a baterie by velice rychle „umřela“. Klidně po prvním nebo druhém nabíjení.

    Předělání olověné baterie na Li-ion je možné. Automaticky je potřeba ale počítat s přirážkou za novou BMS (olověné baterie ji nemají a u Lithiových je nezbytná) a novou nabíječku (přenastavovat olověné na li-ion nelze).

        Předělaná baterie bude výrazně lehčí. Standardní kapacita olověných baterií je 12 Ah. Pokud budete chtít kolo využívat stejně a stačilo vám to, klidně vyberte kapacitu 11 Ah. Váhový rozdíl vynahradí menší kapacitu.

Vždy s baterií pošlete formulář. Dostačující je i obyčejný papír s rukou napsaným požadavkem.Nejdůležitější je vždy uvést nějaký kontakt. Telefon je nejlepší variantou pro rychlé jednání.

POKUD SI NEBUDETE JISTI, CO VYBRAT, NELAMTE SI HLAVU. POŠTELE BATERII I S
NABÍJEČKOU A KLÍČKEM NA ZAPÍNÁNÍ
(POKUD SE KLÍČKEM ZAPÍNÁ) K NÁM A MY VÁM MOŽNOSTI SDĚLÍME A PODLE DOHODY TO
PROVEDEME. STEJNÝ POSTUP BUDE, POKUD BY JSTE SE ROZHODLI PRO KAPACITU, KTERÁ NEBUDE DO
DANÉHO OBALU MOŽNÁ. NAOPAK VÁS BUDEME KONTAKTOVAT I PŘÍPADĚ, ŽE BYSTE SI ZVOLILI
KAPACITU, A ŠLA BY TAM POSKLÁDAT OBDOBNÁ A LEVNĚJŠÍ